Ślesin: „Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu” jak co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek, czyli program promocji czytelnictwa i bibliotek. W sposób szczególny podkreśla on rolę czytania i bibliotek oraz zwiększa prestiż zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerszych kręgów społeczeństwa.

W tym wyjątkowym czasie ślesińska biblioteka przygotowała lekcje biblioteczne dla grup przedszkolnych „Skrzaty” i „Jeżyki”. Głośne czytanie książki RocioBonilli zachęciło do rozmowy z najmłodszymi o wartości czytania, magicznej mocy książek, ich wpływie na rozwijanie wyobraźni i wiedzy. Książka ta jest świetnym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi na temat marzeń, roli pasji w życiu człowieka oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Uczniowie klas I-III z miejscowej szkoły wzięli udział w imprezie plenerowej przeprowadzonej przez panią Blankę i Sylwię z grupy „Nie pękaj”, a były to m.in.: zabawy sportowo-ruchowe oraz z chustą, tańce, modelowanie balonów, bańki mydlane, a także maty animacyjne.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek dobiega końca, dlatego pragniemy podziękować Wam, Drodzy Czytelnicy za to, że jak co roku nie zapomnieliście o bibliotekach, chętnie i często nas odwiedzaliście. Wasza obecność sprawia, że nasze starania mają sens i czujemy się potrzebni. Do zobaczenia w bibliotekach.

Justyna Widawska – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią