Śmiertelne potrącenie pieszej

Nakielscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło wczoraj w Paterku. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 63-letnia mieszkanka gminy Kcynia.

Wczoraj (7.02.24) około 17.40 w Paterku, na ul. Kcyńskiej doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszej i auta osobowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 63-letnia mieszkanka gminy Kcynia, idąc jezdnią, została potrącona przez pojazd marki Ford Focus. Piesza, na skutek doznanych obrażeń, zmarła. Kierująca fordem, 33-letnia mieszkanka kcyńskiej gminy, nie doznała obrażeń ciała. Kobieta był trzeźwa.

Postępowanie w sprawie tego tragicznego wypadku prowadzą, pod nadzorem prokuratury, policjanci z nakielskiego wydziału kryminalnego.

Nakielscy policjanci apelują abyśmy, poruszając się po drogach, pamiętali o tym, by być widocznym dla innych. Jednocześnie przypominają, że pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używać elementy odblaskowe w taki sposób, aby być zauważalnym dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

Autor: asp. Zofia Wrzeszcz – p.o. Oficera prasowego KPP Nakło