Sportowe sukcesy młodych sportowców z powiatu nakielskiego w roku 2021

Zakończył się rok 2021 i przyszła pora na jego podsumowanie. Rozpoczynamy od sukcesów sportowych na arenie międzynarodowej i krajowej młodych sportowców z powiatu nakielskiego. Bardzo dobre wyniki osiągnęli ciężarowcy, lekkoatleci i siatkarze.

Monika Marach – Tarpan Mrocza. Największe sukcesy minionego roku to:

wicemistrzyni świata U17 w kat. 64 kg w podnoszeniu ciężarów (Jeddah – Arabia Saudyjska); mistrzyni Europy U17 w kat. 64 kg w podnoszeniu ciężarów (Ciechanów); zdobywczyni Pucharu Europejskiej Unii Podnoszenia Ciężarów – złoty medal (Cospieua – Malta); mistrzyni Polski seniorek w podnoszeniu ciężarów w kat. 64 kg (Gdańsk); mistrzyni Polski U17 w kat. 64 kg; zdobywczyni wraz z drużyną Pucharu Polski Kobiet – 1 miejsce (Gdańsk).

Wiktoria Wołk – Tarpan Mrocza. Największe sukcesy minionego roku to:

brązowy medal Mistrzostw Europy U20 w kat. 64 kg w podnoszeniu ciężarów (Rovaniemi – Finlandia); wicemistrzyni Polski seniorek w kat. 64 kg w podnoszeniu ciężarów (Gdańsk); najlepsza zawodniczka Mistrzostw Polski U20 w kat. 64 kg. (Zamość).

Antoni Kwasigroch i Jakub Czerwiński – wychowankowie NTS Trójka Nakło

brązowy medal Mistrzostw Świata U21 w siatkówce wraz z reprezentacją Polski (Sofia – Bułgaria)

Dawid Wegner – LUKS Start Nakło

Mistrz Polski U23 w rzucie oszczepem; 5 miejsce na Mistrzostwach Europy U23 w rzucie oszczepem (Tallinn)

Eryk Kołodziejczak – LUKS Start Nakło

Mistrz Polski U20 w rzucie oszczepem (Radom), 5 miejsce na Mistrzostwach Świata U20 (Nairobi)

Aleksandra Nowaczewska – LUKS Start Nakło

Mistrzyni Polski U20 w rzucie młotem (Radom)

Drużyna Tarpana Mrocza w składzie: Monika Marach, Marika Nowak, Julia Szczepaniak, Weronika Najdowska – zdobywa 1 miejsce i Puchar Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów w Gdańsku.

tekst: Zbigniew Kubisz

zdjęcie wyróżniające: Monika Marach z trenerem Sławomirem Zawadą w Ciechanowie, fot. Tadeusz Sobol

zdjęcia – archiwum redakcji

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).