Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach

25 maja 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach. Tematem rozmów była książka Nataschy Lusenti pt. „Wszystkie barwy marzeń”.

Natascha Lusenti to słynna dziennikarka i autorka programów telewizyjnych, która rozpoczyna swoją karierę prozatorską. Książka pod tytułem „Wszystkie barwy marzeń” stanowi jej literacki debiut. Nie ukrywa, że powieści ją fascynują i uwielbia zatracać się w ich czytaniu. Umiejętnie operuje słowem pisanym, zjednując sobie sympatię czytelników.

Wiele osób decyduje się zacząć wszystko od nowa i zapomnieć o przeszłości. To sposób na pozbycie się ze swojego serca i umysłu bolesnych wspomnień oraz droga do wyleczenia ran.

Przeprowadzka do nowego miejsca miała być dla Emilii formą ucieczki przed trudnymi doświadczeniami, które postanowiła za sobą zostawić. Z jednej strony pragnęła ciszy, spokoju i anonimowości. Z drugiej zaś marzyła o poznaniu kogoś, z kim będzie mogła spędzać czas i snuć opowieści przy filiżance kawy. Jej celem stało się odnalezienie prawdziwej przyjaźni, czego nie ułatwiała jej nieśmiałość.

Emilia zaczęła więc pisać krótkie historie, które zamieszczała na tablicy ogłoszeń w zamieszkiwanym budynku. Nie wszyscy zareagowali na to entuzjazmem, a zarządca nieruchomości nakazał Emilii przestać i usunąć kartki. Właśnie wtedy wszystko się zmieniło. Czy dziewczyna odnajdzie swoją bratnią duszę, która będzie dla niej wsparciem i wniesie powiew optymizmu do jej życia?

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 29.06.2022r.

materiał: Sandra Pruska – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią