Spotkanie policjantów z uczniami szkoły specjalnej w Karnowie

W Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch z nakielskiej komendy rozmawiali z uczniami na temat bezpieczeństwa. Tematyka zajęć dostosowana była do wieku uczniów.

Wczoraj (13.11.19) w Zespole Szkół Specjalnych w Karnowie mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch z nakielskiej komendy przeprowadzili spotkanie profilaktyczne dla uczniów wszystkich klas.

Z młodszymi mundurowi rozmawiali na temat bezpiecznego poruszania się po trasach, przypominali o zasadach ruchu pieszych oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z łamaniem przepisów. Aby przekazana przez policjantów wiedza szybko się utrwaliła, uczniowie wspólnie z mundurowymi ćwiczyli poznane zasady na miasteczku ruchu drogowego.

Prócz tematów związanych z ruchem drogowym, dzieci dowiedziały się wiele na temat zasad zachowania w kontaktach z nieznajomymi z przykładami, jak niebezpieczne może być zawieranie tego typu znajomości.

W klasach starszych policjanci przypominali młodzieży o odpowiedzialności prawnej jaka grozi nieletnim za łamanie prawa. Omówiono też przepisy kodeksu karnego z racji tego, że część uczniów szkoły w Karnowie jest już pełnoletnia.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią