Spotkanie wyborcze w Mroczy z udziałem Łukasza Schreibera i Mikołaja Bogdanowicza

W godzinach wieczornych 7.10.2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mroczy odbyło się spotkanie wyborcze kandydatów Prawa i Sprawiedliwości ministrem Łukaszem Scheriberem oraz wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem.
Minister wspomniał o programie dróg lokalnych na który, przez okres najbliższych  10 lat zostanie przeznaczonych 10 mld złotych z budżetu  państwa. Mówił również o pomocy  jaką uzyskały powiaty po nawałnicy w 2017 roku, była to kwota 300 mln podał przykłady realizacji działań na terenie gminy Nakło, o swoim zaangażowaniu w zdobycie środków mających wpływ na  poprawę funkcjonowania infrastruktury gminnej w Nakle i Mroczy.  Działania ministra mają jeden cel: podwyższenie standardu  życia społeczności lokalnej. Na koniec tej części wystąpienia Łukasz Schreiber wymienił metody działania przeciwników wyborczych  którzy, manipulują  informacjami podając przykłady takich działań.
Mikołaj Bogdanowicz podsumował 4 lata swojej pracy na stanowisku wojewody. Stwierdził  że, jest to czas dobrze i uczciwie przepracowany. Wspomniał o ogromnych środkach spływających na województwo z programu 500+ a jest to kwota 4,8 mld rocznie. Mówił również o poczuciu bezpieczeństwa   w oparciu o doskonałe systemy służb Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej. O rosnącej roli Wojska Polskiego na arenie międzynarodowej. Wspomniał o sukcesie  Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz polskiej dyplomacji w zakresie zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych . Wyjaśnił cel programów trafiających na tereny miejskie i wiejskie w ramach zrównoważonego rozwoju.
Spotkanie było również  okazją do zadawania pytań naszym gościom.
tekst i zdjęcia: Piotr Niemczewski