Spotkanie z policjantami w szubińskiej „dwójce”

Mł. asp. Zofia Wrzeszcz i mł. asp. Mateusz Wawrzyniak odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie i opowiadali im o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz bezpiecznym spędzaniu nadchodzących wakacji.

Policjantka z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii wspólnie z dzielnicowym z miejscowego komisariatu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Na zajęciach przeprowadzonych dla klas 0-III oraz klas VII-VIII poruszono wiele bardzo ważnych kwestii związanych z bezpieczeństwem.

Najmłodsi, prócz rad, jak bezpiecznie korzystać z dróg, dowiedzieli się wiele na temat kontaktów z osobami obcymi i bezpieczeństwie podczas zabawy. Dzielnicowy przypomniał też numery alarmowe wszystkich służb ratunkowych i omówił przypadki, kiedy należy z tych numerów korzystać, co może się okazać bardzo przydatne podczas nadchodzących wakacji.

Uczniowie klas starszych, prócz omówienia zasad ruchu pieszych po trasach, usłyszeli też wiele na temat cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Mundurowa omówiła również tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne oraz demoralizację.

mł. asp. Zofia Wrzeszcz p.o. Oficera prasowego KPP Nakło nad Notecią