Srebrny medal Dominiki Najdowskiej w Ciechanowie. Podsumowanie startu seniorek

W dniach 28 – 30 czerwca 2024, w Hali Sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie odbywają się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów na rok 2024. Na mistrzostwach nie zabrakło zawodniczek Tarpana Mrocza, które wywalczyły 3 medale – 2 złote i 1 srebrny. Docenić należy również wyniki pozostałych zawodniczek, które sklasyfikowane zostały na czołowych lokatach. Gratulujemy zawodniczkom oraz ich trenerom Sławomirowi Zawadzie i Dariuszowi Kulskiemu. Na pomoście w Ciechanowie zobaczymy jeszcze dwoje ciężarowców Tarpana Mrocza, Marcina Wiatrowicza oraz Daniela Goljasz (po raz pierwszy reprezentuje barwy Tarpana).

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została nasza olimpijska jedynaczka Weronika Zielińska. W pokonanym polu zostawiła w Ciechanowie m.in. Wiktorię Wołk, Monikę Marach, Oliwię Drzazgę i Monikę Szymanek.

Wyniki zawodniczek Tarpana prezentują się następująco:

Wiktoria Wołk – kat. 64 kg, – I miejsce,

Lidia Hawryło, – kat. 45 kg, – I miejsce,

Dominika Najdowska – kat. 87 kg. – II miejsce

Weronika Najdowska – kat. 71 kg, – V miejsce,

Julia Szczepaniak – kat. 59 kg, – VI miejsce.

Oliwia Habierska – kat. 87 kg – VI miejsce

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom Miejsko – Gminnego Ludowego Klubu Sportowego TARPAN Mrocza serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie i promocję Gminy Mrocza, Powiatu Nakielskiego na arenie krajowej.

 

 

tekst: Tadeusz Sobol

Na zdjęciu Wiktoria Wołk z trenerem Sławomirem Zawadą