Stare parkowe lampy zastąpiono ledowymi w Kcyni

Jeszcze w okresie letnim podczas zebrania Samorządu Osiedla nr 2 w Kcyni mieszkańcy zgłaszali problem z niedoświetleniem fragmentu ulicy Nowej w Kcyni. Od garaży do skrzyżowania z ulicą (bez nazwy) prowadząca do ulicy Asnyka od wielu lat świeciły stare lampy, które niestety nie spełniały już swojego celu.

Dziś ulica Nowa jest bardzo często uczęszczaną drogą zarówno przez samochody i pieszych. Jest to główny ciąg komunikacyjny łączący osiedle z wyjazdem do ronda. Trzeba podkreślić, że jest to także droga, którą teraz uczęszczają do szkoły uczniowie szkoły podstawowej.

Dzięki współpracy Zarządu Osiedla nr 2 w Kcyni z Panem Burmistrzem Markiem Szarugą udało się zrealizować pomysł efektywnego oświetlenia części ulicy Nowej polegający na wymianie tylko punktów świetlnych na starych lampach parkowych. Stare, zniszczone i słabo świecące lampy zastąpione zostały nowoczesnymi lampami ledowymi, które zamontowane zostały na starych słupach oświetleniowych.

W taki sposób nie wydając dużej kasy na nowe lampy udało się zmodernizować oświetlenie na ulicy Nowej. Szacowany koszt wymiany pięciu lamp to kwota 7380 złotych z budżetu Gminy Kcynia. Zarząd Osiedla nr 2 w imieniu wszystkich użytkowników tej drogi, a w szczególności osób pieszych dziękuje Burmistrzowi Markowi Szarudze za dobrą współpracę, która zaowocowała poprawą bezpieczeństwa i znakomitą widocznością po zmroku na wspomnianym odcinku ulicy Nowej w Kcyni.

tekst i fot. Robert Koniec