Startuje #FakeHunter – aplikacja do walki z infodemią

Polska Agencja Prasowa walczy dalej z dezinformacją w sieci na temat koronawirusa. Informowaliśmy Państwa o naszym społecznym projekcie #FakeHunter przy okazji uruchomienia rekrutacji do społeczności weryfikatorów. Wielu z Was nas wsparło publikując naszą informację na łamach swoich serwisów, za co Wam bardzo dziękujemy!

Dziś, chcemy się Wam pochwalić uruchomieniem projektu i prosić o pomoc w jego nagłośnieniu. Integralną częścią programu jest specjalna aplikacja, za pomocą której, każdy internauta będzie mógł zgłosić wątpliwą treść do sprawdzenia, a następnie otrzymać wiarygodną odpowiedź, zweryfikowaną przez społecznych liderów opinii oraz ekspertów PAP. Wszystkie weryfikowane doniesienia wraz z werdyktami znajdą się w specjalnym serwisie połączonym z aplikacją #Fakehunter. Zaglądajcie do niego, aby być na bieżąco z wiarygodnymi źródłami.

Zachęcamy również do opublikowania naszego materiału i zapraszamy do udziału w projekcie #FakeHunter – możecie dołączyć do społeczności weryfikatorów, zainstalować aplikację i zgłaszać nam podejrzane informacje do sprawdzenia lub zaglądać na stronę z werdyktami.

Zespół Polskiej Agencji Prasowej