Staże dla 32 uczniów z powiatu nakielskiego

W ubiegły czwartek w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się spotkanie informacyjne odnośnie płatnych staży zawodowych w ramach projektu „Wyższa klasa! Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów z terenu ORSG Powiatu Nakielskiego”. Spotkanie prowadzili przedstawiciele Lidera Projektu – Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Bydgoszczy oraz dyrektor Wydziału Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle – Agnieszka Heftowicz. Staże skierowane są dla aż 32 uczniów z dwóch szkół Powiatu Nakielskiego- I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie i mają trwać 150h w miesiącach lipiec oraz sierpień.

To już kolejne wsparcie dla uczestników projektu. Do tej pory w 5 różnych szkołach odbyły się liczne zajęcia dodatkowe oraz doposażono szkoły w sprzęt rehabilitacyjny, komputery, monitory, tablety dla uczniów itp.

Zaplanowane w projekcie płatne staże odbywać się będą w różnych firmach na terenie Nakła, Szubina oraz Bydgoszczy. Dzięki temu uczniowie zdobędą cenne doświadczenie zawodowe oraz sprawdzą swoje umiejętności w danym zawodzie.

Projekt jest realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatem Nakielskim, Gminą Sadki, Gminą Kcynia i Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju wsi Anieliny i Łodzia „Żakus”.

Projekt jest finansowany w aż 95% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i potrwa do 31.05.2020.

materiał: Starostwo Powiatowe w Nakle (Adrian Prusakowski)