Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

Dwóch kierowców straciło czasowo uprawnienia po tym, jak w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym skontrolowała ich nakielska „drogówka”. Nadmierna prędkość ma tragiczne skutki – policjanci apelują o jazdę zgodną z przepisami.

W dalszym ciągu nie wszyscy kierowcy pamiętają, że przepisy prawa o ruchu drogowym pod groźbą czasowej utraty uprawnień do kierowania pojazdami, zakazują przekraczania dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Nie każdy też pamięta, że nadmierna prędkość przyczynia się do powstawania zdarzeń drogowych także tych, których skutki bywają tragiczne.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu codziennie czuwają policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego, którzy konsekwentnie eliminują z dróg „piratów” . Tylko w ostatnich dniach funkcjonariusze tej komórki skontrolowali dwóch kierowców, którym za przekroczenie prędkości zatrzymali blankiety prawa jazdy.

Jako pierwszy, w piątek (12.06.20), w Ślesinie zatrzymany do kontroli został 46-letni kierowca mercedesa, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h.

Kolejnego kierowcę, który za nic miał ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym, policjanci referatu ruchu drogowego zatrzymali wczoraj (14.06.20) w Kcyni. 19-letni kierowca bmw przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h.  

Skontrolowanym mundurowi zatrzymali na okres 3 miesięcy blankiety prawa jazdy. Kierowca bmw w związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem. Karę dla prowadzącego mercedesa wymierzy sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne