Strażacy ze Ślesina zdobyli Śnieżkę!

Strażacy z OSP Ślesin z wielką radością dzielą się z Państwem z ich osiągnięciem! 12-osobowa grupa z oddała pokłon Królowej Karkonoszy Śnieźce – w szczytnym celu, który napełnia ich serca dumą i satysfakcją.
W zeszłym roku, kiedy nie udało się im zdobyć Giewontu, czuli ogromny niedosyt. Jednak to tylko wzmocniło ich determinację. Obiecali sobie, że wrócą silniejsi i bardziej zdeterminowani. Tak właśnie przystąpili do kolejnej edycji „Strażak na szlaku”, gotowi na nowe wyzwania.
Wyruszyli o świcie, 6 lipca 2024 roku gdy miasto Karpacz jeszcze spało. Po godzinie 5:00, pełni energii i niepewności, spotkali się na miejscu zbiórki. Wiedzieli, że czeka ich ciężki dzień, ale również ekscytująca przygoda. Razem z nimi na wyprawę stawiło się 500 strażaków w ciężkich strojach specjalnych (20 kg), a kolejnych 500 wyruszyło na szczyt w niedzielę (dzień po nich).
Trekking trwał ponad pięć godzin. Droga miejscami była storma. Ostatnie podejście przy łańcuchach wydawało się być wyzwaniem, ale widoki, które ich otaczały, rekompensowały każdy trud. Gdy dotarli na szczyt Śnieżki, najwyższej góry w Karkonoszach (1603 m n.p.m.), czuli niesamowitą ulgę i radość. Pogoda była idealna – słońce rozświetlało góry, a oni mogli podziwiać niesamowite krajobrazy i delektować się śniadaniem na szczycie, które w takich okolicznościach przyrody smakuje najlepiej.
Każdy z nich miał momenty, w których musiał pokonać własne słabości. Zmęczenie, ból i chwilowe zwątpienie towarzyszyły im na każdym kroku. Jednak wspierali się nawzajem, wiedząc, że nagrodą za ten trud będzie nie tylko osiągnięcie celu, ale także niezapomniane wspomnienia. Pamiątkowe medale, które otrzymali, będą im przypominały o tej wyjątkowej przygodzie i determinacji.
W sumie pokonaliśmy 17 kilometrów i 856 metrów przewyższenia w ciągu 8 godzin. Każdy krok, każdy wysiłek był tego wart.
Strażacy ze Ślesina specjalne podziękowania kierują do dh. Sławka Kowalczyka, którego zaangażowanie i organizacja sprawiły, że ta akcja była możliwa. Dziękują również wszystkim, którzy wspierali ich pod wcześniejszymi postami. Wasze wsparcie dodało im skrzydeł i motywuje do dalszego działania.
Szczególne podziękowania należą się także Ochotniczej Straży Pożarnej w Karpaczu za gościnę i oprowadzanie po jednostce
Chcą również zachęcić Was do wsparcia Fundacji DKMS. Pod tym linkiem www.dkms.pl/strazacy możecie zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Wasza pomoc może uratować życie – zachęcają Was do tego gorąco.
źródło: OSP Ślesin