Studniówka w ZS CKR w Samostrzelu

Studniówkowe bale na stałe wpisały się w życie szkół średnich. To tradycja, która jest kultywowana również w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Samostrzelu od początku jego istnienia. Tegoroczny bal, mimo  pandemii koronawirusa i obowiązujących obostrzeń, odbył się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami i jak zawsze w murach szkoły.

  1. stycznia 2022r. o godz. 19.00 uczniowie klasy IV technikum rolniczego i klasy IV technikum weterynarii wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się w odświętnie udekorowanej szkolnej auli, by wspólnie zacząć symboliczne odliczanie czasu do matury. Wieczór rozpoczął się od poloneza. Potem Wiktoria Wachowska i Waldemar Kukurowski, w imieniu koleżanek i kolegów, powitali wszystkich obecnych. Były również podziękowania i kwiaty dla dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców za wsparcie, zrozumienie i nieustanne motywowanie do coraz efektywniejszych działań.
    Pani dyrektor, Małgorzata Ciechanowska, zanim dokonała uroczystego otwarcia balu, skierowała ciepłe słowa do uczniów, życząc im udanej zabawy i pomyślności podczas zbliżających się egzaminów maturalnych. Następnie były tańce, które tylko na chwilę przerwały panie wychowawczynie, Magdalena Wyczańska – Jabłkowska i Bernadeta Sobierajska, by wręczyć swoim uczniom czterolistne koniczynki na szczęście.

Radosny nastrój studniówki nie został niczym zakłócony, a uczniowie wyśmienicie się bawili do samego jej końca.

Tekst: Bernadeta Sobierajska