Super zabawa mikołajkowa na bydgoskiej „Łuczniczce”

Tradycyjnie w okolicach dnia 6 grudnia, Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza co roku do wspólnej zabawy mikołajkowej na Hali Sportowo – Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy.  W tym roku XI edycja akcji edukacyjno-charytatywnej „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” współorganizowanej wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy odbyła się 9 grudnia 2019 roku w godz. 14.00-17.00.

Ideą przedsięwzięcia była aktywizacja dzieci dotkniętych różnego rodzaju problemami oraz zapewnienie im niecodziennej rozrywki i zabawy, połączonych z edukacją na temat bezpieczeństwa i pozytywnych form spędzania czasu wolnego. Akcję prowadzili  funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Całość imprezy uświetniały pokazy z udziałem policjantów oraz występy taneczne i teatralne. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników okolicznościowe upominki oraz poczęstunek podczas zabawy.

Jak co roku, na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć dzieci z Nakła nad Notecią. Uczniowie nakielskiej Dwójki z klas I – IV, w liczbie ponad 50 osób wyjechało w poniedziałkowe przedpołudnie do Bydgoszczy razem ze swoimi wychowawcami: p. Agnieszką Dolacińską, Eweliną Szarwark, Lilianną Grabarkiewicz, Małgorzatą Jankowską i Anitą Czyż .                  Drugą grupą z SP 2 byli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z opiekunem panią Kasią Dobosz i nauczycielem panią Beatą Witusińską. Wolontariusze jednak tym razem bawili się po drugiej stronie, pomagając w prowadzeniu imprezy przez obsługiwanie stoisk z warzywami. Praca nie przeszkodziła jednak wolontariuszom w świetnej zabawie i radości płynącej z pomocy dla drugiego. Zmęczeni ale szczęśliwi i  bezpiecznie wszyscy uczniowie wieczorem wrócili do domu.

Za bezinteresowną pomoc i miło spędzony czas, wszystkim moim  wolontariuszom SKC, bardzo dziękuję. Jesteście wspaniali!!!

Opiekun SKC-  Katarzyna Dobosz