Świątecznie w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku

We wtorek  (17.12.2019 r.) uczniowie klas I TIŻ i 3 TIŻ Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku przygotowali montaż słowno-muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej dla całej społeczności szkolnej. Wspólne kolędowanie i wysłuchanie recytacji wierszy o Bożym Narodzeniu wprowadziło wszystkich w atmosferę świąteczną.

Na koniec apelu Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim zebranym i przez uścisk dłoni przekazała znak pokoju – wyraz szacunku i miłości dla każdego bliźniego. Po apelu Pani Dyrektor wręczyła certyfikaty ukończenia kursu na pilota wycieczek, który odbywał się w naszej szkole, po czym przewodniczący Rady Rodziców wraz z Panią Dyrektor podsumował konkurs na klasę, która zebrała najwięcej pieniędzy na Radę Rodziców. Zwycięzcami okazały się klasy I TIG i I TIŻ, a Pani Elżbieta Olszewska, opiekun Samorządu Uczniowskiego, wręczyła bony upominkowe dla wyróżnionych klas za udział w Konkursie na najładniejszy stroik bożonarodzeniowy. Wyróżnione klasy to Ib, Ic i IV TIŻ.

W piątek (20.12.2019 r.) odbyły się klasowe wigilie. W tym roku postanowiliśmy dołączyć do akcji ‘Klasowe wigilie bez plastiku’ i miło nam poinformować, że te świąteczne spotkania faktycznie odbyły się bez plastiku – uczniowie przynieśli swoje talerzyki, kubki i sztućce. Cieszymy się, że przy okazji tak ważnego wydarzenia nasi uczniowie postawili nie na komfort a na pomoc planecie.

Hanna Durau