Święto policji w Kujawsko-Pomorskiem

W akompaniamencie policyjnej orkiestry wzniósł się dziś (28 lipca) sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji – w Bydgoszczy uroczyście obchodzono święto garnizonu kujawsko-pomorskiego. Funkcjonariuszy w naszym regionie od lat wspiera samorząd województwa, dofinansowując m.in. zakupy służbowych samochodów i niezbędnego sprzętu. W dzisiejszym wydarzeniu udział wziął wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

– Wszystkim policjantom, nie tylko z naszego regionu, przekazuję wyrazy wdzięczności i szacunku za codzienną rzetelną służbę w obronie najwyższych wartości oraz pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W odbywającej się dziś w sali widowiskowej Kinoteatru Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych uroczystości udział wzięli także m.in. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz przedstawiciele jednostek policji w naszym województwie. Wydarzeniu towarzyszyło wręczenie medali i odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Odbył się także koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Spotkanie poprzedziła msza święta w katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja.

W strukturach kujawsko-pomorskiej policji służy prawie 5 tysięcy funkcjonariuszy i 1200 pracowników cywilnych. Poza Komendą Wojewódzką w Bydgoszczy, w naszym regionie znajduje się 19 komend miejskich i powiatowych oraz 27 komisariatów i 35 posterunków policji.

Samorząd województwa wspiera działania policji na rzecz bezpieczeństwa pomagając w zakupach i inwestycjach. W zeszłym roku do komend na terenie województwa trafiły 24 samochody osobowe marki Kia Ceed, które zakupiono dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa. Wczoraj (27 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się wręczenie porozumienia w sprawie zakupu pięciu specjalistycznych pojazdów umożliwiających policjantom szybki i bezpieczny transport psów służbowych. Nowe samochody wyposażą komendy miejskie policji w Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu oraz komendy powiatowe w Inowrocławiu i Rypinie.

Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Wojewódzkie Święto Policji, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP