Sztab WOŚP w Szubinie zaprasza

Sztab #4243 Szubin zaprasza na 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Tradycyjnie w Szubinie będzie się działo! W dniu finału spotkać będzie można łącznie 131 kwestujących wolontariuszy.

Kwesta uliczna ulicach miasta rozpocznie się o godzinie 7:30. Do orkiestry będzie można się także zbliżyć dzięki wolontariuszowi, który będzie przyjmował darowizny za pomocą terminala (karty płatnicze i BLIK).

Pierwsze wydarzenie tego dnia odbędzie się na plaży w Wąsoszu. Szubińskie morsy zapraszają do wspólnego grania już od godziny 9:30. W programie nad jeziorem między innymi profesjonalna rozgrzewka, wspólne wejście morsów do wody, ognisko z kiełbaskami i gorącą herbatą.

Tradycyjnie do wydarzenia włącza się Optik Center Ekspres. W salonie przy ulicy Kościuszki 4 każdy będzie mógł zbadać bezpłatnie komputerowo wzrok w godz. 15 – 17.

Główne wydarzenia tradycyjnie dziać będą się w Szubińskim Domu Kultury.

Część artystyczna rozpocznie się o godz. 14:30 w sali widowiskowej. Wystąpi między innymi zespół śpiewaczy „Jesienny Kwiat”, zespół wokalny, dzieci z przedszkoli i szkół z terenu miasta Szubin, grupy taneczne szkoły tańca BOHEMA. Szczegółowy program dostępny jest na stronach internetowych Szubińskiego Domu Kultury, w placówkach oświatowych i na słupach ogłoszeniowych.

Podczas wydarzenia czekać będą na was modelowane balony dla najmłodszych, punkt gastronomiczny z chlebem ze smalcem i ogórkiem, kawiarenka, w której nabyć będzie można kawę, herbatę, ciasto przygotowane przez Cukiernie Leszczyńscy oraz koło emerytów z Szubina. Będzie również możliwość zrobienie zdjęcia przy motocyklu, specjalnie na tegoroczny finał przyjadą do nas motocykliści z grupy SKULLS, Bydgoszcz i SKULLS, Koronowo.

Na godzinę 20:00 zapraszamy na rynek miejski w Szubinie, skąd wyślemy światełko do nieba.

Sztab Szubin gra na terenie całej Gminy Szubin. Zapraszamy gorąco do wzięcia udziału we wszystkich organizowanych wydarzeniach. W sobotę lokalne Finały odbędą się w: Szkole podstawowej w Turze w godz. 15-18, szkole podstawowej w Królikowie w godz. 15-18, szkole podstawowej w Kołaczkowie w godz. 15-18, szkole podstawowej w Kowalewie w godz. 16-19.

 

 

 

 

12 stycznie w niedzielę lokalne finały odbędą się w: Świetlicy Wiejskiej w Chomętowie w godz. 11:00-15:00, oraz w szkole podstawowej w Rynarzewie w godz. 15-18.

 

Gadżety, o które będzie można powalczyć w Szubinie to między innymi: Pióro marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego wraz z monografią poświęconą naszemu regionowi, piłka z podpisem selekcjonera kadry piłkarzy nożnych  Jerzego Brzęczka i plakat z autografem Agnieszki Chylińskiej. Tradycyjnie nie zabraknie gadżetów Fundacji WOŚP.

(Sztab #4243 Szubin)