Szubin: Egzamin maturalny w I Liceum Ogólnokształcącym

8 czerwca 2020 roku o godzinie 9:00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Szubinie rozpoczął się egzamin maturalny.

Niby taki sam, a jednak inny niż dotychczasowe. Absolwenci przystąpili do zdawania egzaminów w rygorze sanitarnym, zgodnym z wytycznymi  Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.   Do szkoły musieli przybyć w maseczkach, czekając na wejście do Sali egzaminacyjnej obowiązani byli zachowywać dystans, pracując z arkuszem używać tylko własnych przyborów.

Egzaminy maturalne rozpoczęły się tradycyjnie językiem polskim na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Jutro maturzystów czeka egzamin z matematyki, w środę z języka angielskiego. W kolejnych dniach zdawać będą filozofię, geografię, biologię, chemię, a kończyć egzaminy będą historią 24 czerwca. Ważną zmianą tegorocznej matury jest zwolnienie uczniów z obowiązku zdawania matury ustnej.

Uczniowie z młodszych klas trzymają kciuki za starsze koleżanki i kolegów. Uczennice kl. Ig, postanowiły dodać otuchy swoim starszym kolegom w dość nietypowy sposób – złożyły im życzenia,  rejestrując swoją aktywność fizyczną, której zapis ułożył się w hasło POWODZENIA!

I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie

zdjęcia: powierzone