Szubin: Pijany bez uprawnień prowadził mazdę

Szubińscy mundurowi ustalili, że po terenie miasta przemieszcza się mazda, której kierowca może być pijany. Auto skontrolowano, a informacje policjantów potwierdziły się. 44-latek nie dość, że wsiadł za kierownicę nietrzeźwy, to bez wymaganych uprawnień.

Mundurowi z szubińskiego komisariatu pełniąc wczoraj (25.06.20) służbę na terenie miasta ustalili, że ulicami przemieszcza się mazda, której kierowca może być pijany.

Długo nie trwało, jak auto zostało „namierzone” na ul. Dworcowej i skontrolowane. Wygląd siedzącego za kierownicą 44-latka bezsprzecznie wskazywał, że mężczyzna jest pijany. Kierowca został zatrzymany i poddany badaniu alkomatem, który wykazał w jego organizmie aż 2 promile alkoholu.

Okazało się też, że mieszkaniec szubińskiej gminy nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, a mazda, którą prowadził nie ma badań technicznych.

44-latek po wykonanych czynnościach otrzymał wezwanie na przesłuchanie i został przekazany pod opiekę rodzinie. Niebawem kierowca usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Swoją drogą poniesie także konsekwencje za jazdę bez wymaganych uprawnień i autem bez badań technicznych. Dalsze decyzje w sprawie podejmie sąd.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne