Szubin: „Żegnaj Zimo- Witaj Wiosno!”- czyli jak przedszkolaki powitały wiosnę

21 marca 2023 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”.

Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci w każdej grupie wiekowej , z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu tradycyjnej Marzanny. Wspólnie z paniami dekorowały swoje sale w symbole wiosny.

Kiedy wszystko było już gotowe przedszkolaki zebrały się w sali „Wróbelków” aby wspólnie cieszyć się z nadejścia wiosny. Na powitanie dzieci zaśpiewały piosenkę „Maszeruje wiosna”, wysłuchały listu, który napisała do nich wiosna. Z zaangażowaniem odgadywały „wiosenne zagadki”. Z radością szukały oznak i symboli wiosny na terenie przedszkola.

Całą uroczystość uświetnił pokaz wiosennych nakryć głowy- kapeluszy, kaszkietów, wianuszków. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców naszych przedszkolaków w wykonanie tych nakryć, powstały prawdziwe perełki w sztuce, które można będzie podziwiać w naszym przedszkolu do piątku 24.03. Zapraszamy do oglądania i podziwiania artystycznych prac. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w wykonanie pięknych, wiosennych nakryć głowy.

W podziękowaniu za tak miłe powitanie Pani Wiosna obiecała, że już zostanie z przedszkolakami i zazieleni łąki, drzewa, trawy.

 

Tekst: Wanda Zygmunt-Król

Foto: Archiwum SP3 w Szubinie