To już dziś – drugi Spacer z historią w Kcyni

Skrzypek na dachu – tak brzmi tytuł drugiego w te wakacje Spaceru z historią, organizowanego przez Dźwiękowe Archiwum Kcyni. Zapraszamy mieszkańców i turystów do udziału w inicjatywie. Spotykamy się w 10 lipca 2024 roku (środa) o g. 18. Początek na kcyńskim Rynku.

Tegoroczna edycja odbywa się pod wspólnym hasłem „Tak jak w kinie” i jest to już 9. rok organizacji Spacerów z historią. Organizowane w Kcyni od 2013 roku co wakacje z kilkuletnią przerwą, gromadzą mieszkańców i przyjezdnych, którzy w trakcie wspólnej wędrówki po Kcyni poznają jej historię. Zawsze w trakcie spaceru jego uczestnicy rozwiązują przygotowane przez prowadzącą zadania i zagadki. Uczestnicy spaceru uczą się także odkrywać piękno architektonicznych detali i poznają ciekawostki dotyczące poszczególnych kamienic.

Środowy spacer zatytułowany jest „Skrzypek na dachu” i jego tematyka nawiązywać będzie do żydowskiego dziedzictwa Kcyni. Wspólnie poznamy miejsca, w których mieszkała społeczność żydowska naszego miasta.

Uwaga! w związku z upałami prosimy o zabranie ze sobą nakrycia głowy i wody.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych (burze) spacer zostanie przełożony na inny termin. Prosimy śledzić media społecznościowe Dźwiękowego Archiwum Kcyni.

 

 

Justyna Makarewicz Referat Edukacji, Promocji, Sportu i Kultury Urząd Miejski w Kcyni