Toruń: Dzisiaj ostatnia szansa na szczepienie w CKK Jordanki. Od wczoraj pozostało 600 dawek szczepionki

279

Akcja „Zaszczep się w majówkę” pozwala bez wcześniejszej rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson. W ciągu pierwszego dnia akcji w Toruniu zaszczepiły się 994 osoby. Pierwotnie planowano wykonywać około 600 szczepień dziennie, jednak, ze względu na bardzo duże zainteresowanie, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podjął decyzję o zwiększeniu liczby dostępnych dawek.

Drugi dzień, 2 maja 2021 roku działalności punktu w CKK Jordanki zakończył się zaszczepieniem ponad 1200 osób. Mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych torunianie masowo zgłaszali się do szczepienia. Oczekujących wspierali żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy roznosili ciepłe napoje.

Łącznie od początku akcji przez dwa dni udało się zaszczepić 2154 osoby. Po wczorajszym dniu w punkcie w CKK Jordanki pozostało około 600 dawek szczepionki. Na podstawie zainteresowania szczepieniami można założyć, że cała dostępna pula zostanie wykorzystana 3 maja 2021 r. Punkt będzie dzisiaj pracował do wyczerpania zapasów.

tekst i zdjęcia: Zbigniew Kubisz

Kopiowanie, przetwarzanie, powielanie w całości lub w części treści opisu, zdjęć oraz wszelkich elementów graficznych a także przechowywanie w systemach wyszukiwania, umieszczanie na innych stronach www, przekazywanie, przesyłanie czy udostępnianie innym osobom wyżej wymienionych elementów bez zgody właściciela i autora jest zabronione. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.).