Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora

Słuchajcie Ludzie! Istnieją mądrzy ludzie, którzy nie są zdolni. Istnieją też ludzie zdolni, którzy nie są mądrzy. I oprócz nich istnieją całe tłumy ludzi niezdolnych i niemądrych, ale sprytnych i wygadanych. I często oni zwyciężają.
Nieee nie, to nie ja tak twierdzę, tylko Sándor Márai, w Dziennikach. Ja twierdzę, że należę do…

A jeszcze się zastanowię. W każdym razie Pani Anna Seniuk, doskonała, wczorajszą autorską etiudą „Księga ziół (z Sandora) i nie tylko”, roztrzaskała mój psychosystem i nakazała budować, nowy, kładąc pod… nie byle jakie fundamenty, za co ją będę wielbić po kres swoich dni. Doskonała kobieta. Absolutnie !
Wiktoria była świetna! Martyna odważnie weszła w niespodziewanie przypisaną jej przez Damiana Droszcza rolę podczas monodramu „Ściana”. Dziś Jowita Budnik w „Pismach z getta warszawskiego”, potem Agnieszka Przepiórkowska w roli matki Grzegorza Przemyka – „W maju się nie umiera”. A o umieraniu będzie. No tak… skoro się żyje, to i z tym się trzeba liczyć…

Przed Wami fotorelacja z 2 dnia naszego festiwalu!

Rozpoczęliśmy pokazem etiud laureatek 18 Konkursu Interpretacji Teatralnej: Julii Mordyl, Poli Szypury i Wiktorii Mazgaj! Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym były warsztaty aktorskie poprowadzone przez Edytę Łukaszewicz-Lisowską oraz warsztat ,,Moja postać sceniczna” zrealizowane przez Annę Chudek-Niczewską!

Główne danie tego festiwalowego dnia stanowiły jednak monodramy! Na początek zaprezentowała się Paulina Stolarczuk ze spektaklem ,,Czechło”, następnie ze swoim przedstawieniem ,,Ściana” wystąpił Damian Droszcz! ,,Jordan” w wykonaniu Zuzanny Bernat był kolejną propozycją teatralnej soboty, a tę zamknęliśmy ,,Księgą ziół i nie tylko” Anny Seniuk!

Dziękujemy Wam ️za udział w naszych wydarzeniach!

Tekst: Justyna Misterkiewicz oraz Teatr Baj Pomorski

Zdjęcia: Ireneusza Maciejewskiego!