Tragedia na ul. Kanałowej. Przyczyną śmierci dwumiesięcznych bliźniaków prawdopodobnie uduszenie w wyniku utonięcia

Dzisiaj, 12 lutego 2020 roku rano w Zakładzie Medycyny Sądowej została przeprowadzona sekcja zwłok chłopczyków (dwumiesięcznych bliźniaków). W godzinach popołudniowych wstępne wyniki trafiły do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe, która prowadzi w tej sprawie postępowanie.

Wyniki sekcji wskazują na podejrzenie uduszenia gwałtownego w wyniku utonięcia – mówi nam prok. Marcin Stachowiak z prokuratury Bydgoszcz-Południe, jednakże od razu zastrzega, że śledczy już zlecili przeprowadzenie dodatkowych badań, m.in. mikroskopowych i toksykologicznych. A na ich wyniki, podobnie jak na pełny wynik sekcji zwłok, trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka tygodni.

Nadal nie ma zgody lekarzy na to, aby zostały przeprowadzone czynności zarówno z 40-letnią matką dzieci, jak i ich ojcem. Oboje przebywają w szpitalu. Na przesłuchanie nie pozwala ich stan zdrowia. Śledztwo prowadzone jest w kierunku podwójnego zabójstwa.

40-latka najprawdopodobniej była w depresji poporodowej. W poniedziałek została sama w domu z dwoma chłopczykami, których urodziła pod koniec grudnia 2019 r. Ich trzecie dziecko – 5-letnia córka była w przedszkolu, zaś ojciec był w pracy.

Szymon Fiałkowski – Metropolia Bydgoszcz

zdjęcie: nadesłane