Tragiczny wypadek w Tucholi. 70-letni motorowerzysta nie żyje

Wczoraj (26.04.2020r.) w Tucholi na ulicy Chojnickiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motoroweru i auta osobowego. Policjanci wstępnie ustalili, że motorowerzysta zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z osobowym volkswagenem jadącym z naprzeciwka. W wyniku tego tragicznego zdarzenia kierowca jednośladu zmarł na miejscu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (26.04.20r.) około godz. 12:30. Funkcjonariusze drogówki skierowani na miejsce wstępnie ustalili, że motorowerzysta, 70 – letni mieszkaniec gm. Tuchola jadąc ul. Chojnicką w Tucholi w kierunku Bladowa, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z osobowym volkswagenem jadącym z naprzeciwka. W wyniku tego tragicznego zdarzenia kierowca jednośladu zmarł  na miejscu.  Kierująca volkswagenem nie odniosła obrażeń ciała a w pojeździe nie znajdowali się pasażerowie.

Policjanci na miejscu wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków zdarzenia. Droga w tym miejscu była częściowo zablokowana i ruch odbywał się wahadłowo. Tucholscy śledczy pod nadzorem miejscowej prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdrowy rozsądek, który z pewnością pomoże uniknąć zdarzeń na drodze.

autor: mł. asp. Bartosz Wiese