„Truck & Bus” – działania nakielskiej „drogówki”

Nakielska „drogówka” prowadziła na drogach powiatu działania kontrolno – prewencyjne „Truck & Bus”, podczas których sprawdzała, jak kierowcy, szczególnie aut ciężarowych, przestrzegają przepisy dotyczące przewozu drogowego rzeczy i osób. Nie obyło się bez mandatów.

Policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego włączyli się w działania kontrolno – prewencyjne prowadzone w miniony czwartek (17.10.19) na drogach całego kraju pn.: „Truck & Bus”.  

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan techniczny kontrolowanych aut i ich wyposażenie, kontrolowali tachografy i czas pracy kierowców, sposób przewożenia osób oraz ładunku oraz stosowanie się kierowców do przepisów o transporcie drogowym. Sprawdzana była też trzeźwość kierowców oraz prędkość z jaką poruszały się auta.

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 81 aut, w tym 50 pojazdów ciężarowych. Ujawniono 18 naruszeń związanych ze stanem technicznym kontrolowanych aut. Dwa z nich w ogóle nie powinny wyjechać w trasę, gdyż okazało się, że były niedopuszczone do ruchu.

11 kierowców za popełnione wykroczenia zostało ukaranych mandatami, 35 pouczono. W związku z ujawnionymi usterkami policjanci zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych od kontrolowanych aut. 

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią