Trwają prace na na dworcu kolejowym w Nakle nad Notecią

Trwa budowa tunelu łączącego parking „Park and Ride” przy ul. Nowej z dworcem kolejowym w Nakle nad Notecią. Jak już informowaliśmy niejednokrotnie zadanie pn. „Modernizacja przejścia podziemnego na stacji Nakło nad Notecią na linii kolejowej nr 18”, realizowane jest w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” wykonuje na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. firma PORR S.A. z Warszawy.

Zakres robót, polegających na rozbiórce istniejącego przejścia pod torami oraz budowę nowego, łączącego budynek dworca PKP z peronami kolejowymi i parkingiem obejmuje m.in.

  • wykonanie nowych schodów żelbetowych prowadzących na perony (1, 2, przy budynku stacji), na parking „Park and Ride” oraz na ul. Dworcową,
  • wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych oraz wykonanie zadaszenia nad pochylnią,
  • wykonanie wzmocnienia pod istniejącymi budynkami,
  • wykonanie szybów windowych i wind,
  • wykonanie pomieszczenia przepompowni,
  • przerobienie, odnowienie i montaż istniejących pochwytów balustrad.

Nowy tunel oddawany do użytku pasażerów będzie etapami. 1 etap to odcinek od parkingu „Park and Ride” do 2. peronu. Wykonawca planuje zakończyć tę część w lipcu br. Całość prac planowo ma zakończyć się w przyszłym roku.

W dniu wczorajszym, 10 czerwca 2024 roku ponownie udaliśmy się na dworzec kolejowy. Pracownicy nie tylko wykonywali prace wyszczególnione powyżej, ale również trwały intensywne prace na peronie.

 

materiał: Dariusz Wojciechowski