Turniej o Puchar Burmistrza rozstrzygnięty!!!

W dniach 23-25.08.2019 r. na kortach NTT „Sokół” rozegrano Otwarty Turniej w Tenisie Ziemnym o puchar Burmistrza Nakła nad Notecią. Jego zwycięzcą został Patryk Niekraszewicz z Bydgoszczy, który w finałowym, dramatycznym pojedynku pokonał Jakuba Pokorskiego wynikiem 6:1, 6:0.
Mecz był pełen emocjonujących wymian i spektakularnych akcji, w których obaj zawodnicy pokazywali świetną technikę i taktykę gry, ale wynik zarówno w pierwszym jak i drugim secie korzystny był dla Patryka Niekraszewicza. Dodatkowej dramaturgii spotkaniu dodał moment, w którym Jakub Pokorski przy beznadziejnym stanie 0:5 w drugim secie doznał kontuzji, w wyniku której zmuszony był zrezygnować z walki i poddać pojedynek. Jak przyznał tuż po meczu, z silnym bólem pleców grał od końcówki pierwszego seta mając nadzieję, że to chwilowa niedyspozycja, która minie lub przynajmniej pozwoli na kontynuowanie gry. Niestety kulminacja nastąpiła w samej końcówce meczu, co definitywnie odebrało Kubie szanse i nadzieje na odwrócenie losów spotkania.
Wierzymy, że to nic poważnego i trzykrotny zwycięzca oraz trzykrotny finalista tego turnieju szybko wróci na kort.
Do rywalizacji w tegorocznej jubileuszowej XV edycji turnieju o puchar burmistrza przystąpiło 20 zawodników między innymi z Bydgoszczy, Gdańska, Nakła i Złotowa. Wszyscy zaprezentowali doskonałą formę fundując jednocześnie wspaniałe trzydniowe widowisko w pogodnej atmosferze i nad wyraz łaskawej aurze.
Po uroczystym podsumowaniu zawodów dokonanym przez prezesa NTT Sokół Jacka Janikowskiego, wręczenia nagród i pucharów ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz firmę BEKO dokonał Burmistrz Sławomir Napierała, który wszystkim uczestnikom pogratulował zdrowej i solidnej rywalizacji, życząc jednocześnie dalszych sukcesów na tenisowych kortach.
Zwycięzcy gratulujemy bardzo dobrej formy, a wszystkim uczestnikom turnieju, kibicom, sponsorom i gościom honorowym dziękujemy za obecność, doping i wsparcie, ponieważ wszystko to sprawiło, że turniej stał się prawdziwym sportowym wydarzeniem na nakielskich kortach.