Uciekinierki zatrzymane w niespełna godzinę

Niespełna godzinę zajęło mundurowym z nakielskiej patrolówki zatrzymanie nastolatek, których ucieczkę zgłosili pracownicy placówki wychowawczej. Nieletnie zgodnie z decyzją sądu trafiły pod opiekę wychowawców.

Wczoraj (20.06.19) po 21 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od pracowników placówki wychowawczej, że dwie podopieczne uciekły mimo iż decyzją sądu powinny przebywać w ośrodku.

Nieletnie zostały zarejestrowane w policyjnych systemach jako poszukiwane, a o ich ucieczce dyżurny powiadomił wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie powiatu.

Mundurowi z nakielskiej patrolówki, których dyżurny skierował w rejon, gdzie ostatnio widziane były nastolatki, skrupulatnie kontrolowali wszystkie miejsca, w których mogły ukryć się poszukiwane. Długo nie trwało, jak na terenie jednej z okolicznych posesji zauważyli dwie dziewczyny, które wyglądem przypominały uciekinierki.

Personalia nieletnich sprawdzone zostały w policyjnych systemach. Wynik tego sprawdzenia potwierdził, że 15 i 16-latka są poszukiwane i powinny przebywać w placówce wychowawczej. Tam też, po niespełna godzinie od ucieczki, zostały przekazane.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią