Uczniowie nakielskiej „Dwójki” pamiętają o swoim patronie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią, w dniu rocznicy beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego – 12 września pamiętali o nim i wspominali ten dzień podczas lekcji religii. Katecheci przybliżali wychowankom duchowe dziedzictwo Prymasa i zachęcali do czerpania z jego bogactwa. W tym dniu katechezy odnosiły się do nauczania Kardynała, prezentacje i filmiki wskazywały na wartości, które mogą pomóc  w kształtowaniu każdego z nas.

Nie mogło także zabraknąć przypomnienia Społecznej Krucjaty Miłości, dlatego uczniowie zostali zaproszeni do Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie i Dekalogu Kardynała Wyszyńskiego. Do konkursu zgłosiło się 17 uczniów. Wszystkim udało się odpowiedzieć na zadane pytania – jednym lepiej, innym gorzej. Na podium znalazło się 4 uczniów, którzy uzyskali maksymalną liczbę punktów 12/12: Jacek Kęsy z klasy 4a, Maja Koper z klasy 7a,  Maja Dobosz z klasy 7a i Łukasz Zakrzewski z klasy 7a.

Ten dzień był także okazją do wspomnień sprzed dwóch lat, kiedy nasi uczniowie uczestniczyli  z nauczycielami w uroczystościach beatyfikacyjnych Kardynała Wyszyńskiego razem z panią dyrektor naszej szkoły. W tym dniu także wspominaliśmy  wizytę w naszej szkole biskupa diecezjalnego ks. Krzysztofa Włodarczyka, który  w październiku 2021 roku dokonał poświęcenia tablicy na pamiątkę tej beatyfikacji.

Grupa nauczycieli naszej szkoły natomiast 11 i 12 września skorzystała z zaproszenia i w godzinach wieczornych uczestniczyła w spektaklu „Prorok” w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy, poświęconym osobie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Błogosławiony Prymasie Tysiąclecia, wstawiaj się za nami.

Katarzyna Dobosz