Uczniowie szkoły w Kowalewie wysłuchali rad dzielnicowych

Dzieci z klas 0-IV wysłuchały rad na temat bezpiecznego spędzania nadchodzących ferii. Z uczniami rozmawiali szubińscy dzielnicowi mł. asp. Przemysław Błaszkowski i mł. asp. Tomasz Bukowski.

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych dzielnicowi z szubińskiego komisariatu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Kowalewie. Mł. asp. Przemysław Błaszkowski i mł. asp. Tomasz Bukowski przeprowadzili spotkania profilaktyczne dla dzieci z klas 0-IV.

Tematem przewodnim były nadchodzące ferie i związane z nimi niebezpieczeństwa. Bardzo wiele policjanci mówili o zasadach zachowania się podczas zimowych wyjazdów przypominając, jak należy zachowywać się spędzając czas w górach, jak spędzać czas na stokach i jak bezpiecznie korzystać z zimowej aury.

Dzielnicowi pamiętali także o tych, którzy z różnych powodów pozostaną w czasie ferii w domach. Mundurowi przypominali im, aby w sytuacji nieobecności rodziców nie wpuszczać do mieszkań nieznajomych oraz by z rozsądkiem korzystać z sieci internetowej.

Nie zabrakło też kilku słów na temat zasad bezpiecznego przemieszczania się po trasach szczególnie w porze wieczorowo-nocnej.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią