Uczniowie szkoły w Występie spotkali się z mundurowymi

Nakielscy policjanci odwiedzili wczoraj uczniów Szkoły Podstawowej w Występie i przeprowadzili zajęcia profilaktyczne. Policyjnych prelekcji wysłuchały dzieci z klas I-VIII.

Już od pierwszych dni września policjanci powiatu nakielskiego prowadzą w szkołach zajęcia profilaktyczne dla uczniów. Spotkania mają na celu przede wszystkim przypomnieć młodszym dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z dróg, a starszym uzmysłowić, że nieletni ponosi odpowiedzialność za łamanie prawa.
Wczoraj (8.09.22) zajęcia przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Występie. Z uczniami spotkali się dzielnicowi mł. asp. Ewa Kołodziej – Rotkiewicz i mł. asp. Zbigniew Wilczek, policyjna profilaktyk, asp. Zofia Wrzeszcz oraz przewodnik psa, asp. szt. Łukasz Król. Tematyka zajęć dostosowana była do wieku uczniów.
Młodsi, z klas I – III, rozmawiali z dzielnicowymi na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mundurowi przypominali, którą stroną drogi powinien przemieszczać się pieszy, w jakich miejscach należy przechodzić przez jezdnię oraz jak się na niej zachowywać. Przestrzegali, że droga to nie miejsce do zabaw i to pojazdy mają na niej pierwszeństwo przed pieszymi. Mowa była też o elementach odblaskowych i roli, jaką spełniają te świecące elementy.
Uczniowie mieli okazję poznać także asp. szt. Łukasza Króla, który do szkoły przyjechał razem ze swoim czworonożnym podopiecznym. Funkcjonariusz opowiadał o swojej pracy, a korzystając z okazji przypomniał dzieciom, jak należy zachować się w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.
Młodzież z klas IV – VIII rozmawiała z asp. Zofią Wrzeszcz, która przypomniała im o odpowiedzialności prawnej, jaką młodzi ludzie ponoszą za łamanie prawa i demoralizację. Mowa była też o cyberprzemocy i niewłaściwym korzystaniu z sieci internetowej oraz o przepisach ruchu drogowego, w szczególności tych, dotyczących rowerzystów i osób przemieszczających się na elektrycznych hulajnogach.

kom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią