Uczniowie Zespołu Szkół w Lubaszczu na spływie kajakowym

Wczoraj, 14 września br. uczniowie klasy III A Zespołu Szkół  im. Wł. Łokietka w Lubaszczu uczestniczyli w spływie kajakowym, który odbył się  w ramach projektu „Aktywni w pandemii – odkrywamy piękno regionu”. Jednym z jego założeń jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne spędzanie czasu wolnego. To druga w tym roku szkolnym wycieczka uczniów w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne. Zarówno ta, jak i poprzednia, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z kajakiem.

Miejscem rozpoczęcia spływu była Przystań Powiat Nakielski w Nakle nad Notecią. Przed wypłynięciem uczniowie otrzymali informacje o zasadach bezpieczeństwa na wodzie. W ciągu dwóch godzin, przy sprzyjającej pogodzie,  kajakarze przepłynęli trasę kilku kilometrów.

Koordynatorzy projektu podkreślają, że taka forma spędzania czasu wolnego jest źródłem świetnej zabawy, podczas której uczniowie nabywają umiejętności sportowe, doskonalą umiejętność budowania wzajemnych relacji, a dzięki obcowaniu z przyrodą – uwrażliwiają się na jej piękno.

Zadanie jest dofinansowane przez POWIAT NAKIELSKI

Izabela Ormińska – nauczyciel Zespołu Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu