Uczniowie ZSCKR w Samostrzelu na stażach zawodowych w Grecji

Niezwykle atrakcyjnie mijają kolejne dni pobytu młodzieży z ZSCKR w Samostrzelu na stażach zawodowych  w Grecji. W środę, 17 maja stażyści odwiedzili stadninę koni Klementini. Tutaj mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę z zakresu hodowli i pielęgnacji różnych ras koni. Dodatkowo,podczas zajęć spróbowali jazdy konnej. Wszystkim pobyt
w Klementini bardzo się podobał, szczególnie ze względu na bliski kontakt ze zwierzętami, nie tylko końmi, ale także osłami i kozami. Tego samego dnia po południu, uczniowie udali się w rejs statkiem pirackim po Zatoce Termajskiej i podziwiali piękne miasto Saloniki z innej perspektywy. Następnego dnia, w czwartek przyglądali się starannej pracy groomera w „House of paws”. Oprócz praktycznych czynności oczywiście był też czas na  tulenie i głaskanie czworonożnych pupili. Podczas kolejnego popołudniowego zwiedzania Salonik dotarli najpierw do Białej Wieży, symbolu miasta, a następnie do Muzeum Kultury Bizantyjskiej, w którym zetknęli się z przedmiotami prezentującymi życie w epoce bizantyjskiej. W piątek uczniowie uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych i przeprowadzonych przez pracowników Dog Academy Training Center, gdzie zaznajomili się z tajnikami treningu psów. Mieli też okazję sprawdzić swoje umiejętności w tej dziedzinie.
Ten dzień zakończyli pobytem w kawiarni Sky Line, znajdującej się w obrotowej wieży, skąd przy smacznych deserkach podziwiali panoramę miasta.
Przez ostatnie dni uczestnikom projektu dopisuje pogoda, co dodatkowo wpływa na  dobre samopoczucie i wyśmienite humory.

Tekst: Natalia Dobrowolska, Zuzanna Doberstein, Zuzanna Sroka