Udany weekend piłkarzy LUKS Feniks Mrocza

W obecnej rundzie wiosennej piłkarze LUKS Feniks Mrocza grają ze zmiennym szczęściem.  Piłkarze grupy Trampkarza, po awansie do II ligi KPZPN, mają w każdym meczu bardzo duże wyzwanie aby uzyskać korzystny wynik. Do tej pory udało im się zdobyć 8 pkt. Wygrywając mecze z drużynami Tucholi, Inowrocławia oraz wywalczając remisy w meczach z Tucholanką oraz Wisłą Fordon.

Bardzo ważne zwycięstwo, które może pomóc w utrzymaniu się w II lidze, uzyskali w niedzielę wygrywając 4-2 bezpośredniego rywala z Tucholi.

Obecnie zespół  trenera Karola Skiby zajmuje  6 miejsce  w ligowej tabeli i do końca rundy będzie walczył o utrzymanie w II lidze.

Zespół Młodzika  również na wiosną gra w przysłowiową kratkę.

Piłkarze gdy się zmobilizują i jest frekwencja to potrafią powalczyć z każdym zespołem. Dowodem na to jest poniedziałkowa wygrana z zespołem Szubinianki 2-1.  Obecnie młodzicy zajmują wysokie 2 miejsce w ligowej tabeli, ale aby je utrzymać trzeba utrzymać dobrą formę o końca rozgrywek ligowych.

Drużyny Orlika i Żaka prowadzone przez trenera Śmielińskiego i Klebsa, rozgrywają swoje mecze w formie cotygodniowych turniejów. Najmłodsi piłkarze uczą się podstaw gry więc zgodnie z wytycznymi nie grają na wyniki sportowe.

Wszystkie grupy piłkarskie mogą trenować i rozgrywać swoje mecze dzięki wsparciu rodziców a przede wszystkim dzięki dotacji z Gminy Mrocza na ,,Rozwój sportu na terenie gminy Mrocza w 2023 r”.

 

Marcin Klebs