Nakło nad Notecią: Upojony alkoholem 37-latek zasnął za kierownicą

Aż 3 promile alkoholu miał w organizmie nakielanin, który został zatrzymany po zgłoszeniu, jakie wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy. Upojony alkoholem kierowca trzeźwiał w swoim mieszkaniu, a w najbliższych dniach usłyszy zarzuty.

Zgłoszenie o tym, że na jednej z nakielskich ulic za kierownicą citroena siedzi mężczyzna, który się dziwnie zachowuje, wpłynęło na stanowisko kierowania nakielskiej komendy. Na miejsce został skierowany patrol. Kiedy mundurowi dojechali na wskazaną ulicę szybko zauważyli opisany pojazd.

Okazało się, że koła citroena zjechały częściowo na teren prowadzonych na ulicy prac drogowych i auto się zawiesiło, a siedzący za kierownicą mężczyzna cały czas dodawał gazu, jakby się chciał wydostać z przeszkody.

Kiedy mundurowi otworzyli drzwi od citroena okazało się, że za kierownicą siedział 37-latek. Mężczyzna spał. Dopiero po chwili odzyskał świadomość. Ponieważ już na pierwszy rzut oka widać było, że kierowca jest upojony alkoholem, mundurowi wyłączyli auto i zabrali kluczyki. Nakielanin został dowieziony do komendy, gdzie sprawdzono jego trzeźwość. Okazało się, że 37-latek miał w organizmie aż 3 promile alkoholu.

Mężczyzna po wykonaniu niezbędnych czynności został przekazany do miejsca zamieszkania. Dostał też wezwanie do stawiennictwa na przesłuchanie. Niebawem ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed policjantami.  

Sprawa po zakończeniu trafi do oceny sądu, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kierowcy grożą 2 lata więzienia.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne