Uwaga na oszustów działających za pośrednictwem sieci

W dalszym ciągu policjanci powiatu nakielskiego są informowani o przestępstwach popełnianych podczas robienia zakupów za pośrednictwem sieci. Aby uchronić swoją gotówkę warto płacić za towar przy jego odbiorze, bądź wybierać tylko sprawdzonych sprzedawców.

Wiele osób chętnie korzysta z oferty sklepów internetowych oraz sprzedawców indywidulanych oferujących sprzedaż za pośrednictwem Internetu. W czasie pandemii więcej osób decyduje się na tego typu zakupy. Klienci poszukują w sieci produktów, które są aktualnie niezbędne do codziennego funkcjonowania, jak choćby rękawiczki jednorazowe. Niestety musimy pamiętać, że również oszuści działający za pośrednictwem sieci oferują do sprzedaży te produkty, które zdają się być teraz bardzo potrzebne. Dlatego decydując się na takie zakupy, każdy klient musi pamiętać o ostrożności podczas zawierania transakcji z internetowymi sprzedawcami.

Zdarzają się niestety przypadki, że klienci zostają oszukani, a wpłacone przez nich pieniądze przepadają bezpowrotnie. O tego typu oszustwie wczoraj (20.04.20) został powiadomiony Komisariat Policji w Mroczy. Zgłaszająca, mimo uregulowania należności, nie otrzymała zamówionego towaru.

Policja radzi, by przed podjęciem decyzji o zakupie towaru i ewentualnym przelaniu pieniędzy, sprawdzać opinie innych klientów o danym sprzedawcy. Przypominamy też,  że najbezpieczniejszą formą zapłaty za towar, jest płatność przy jego odbiorze.  Jest to jedyna możliwość, by w przypadku kiedy zawrzemy transakcję z nierzetelnym sprzedawcą, nie stracić gotówki.

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne – źródło: aleBank