V Kujawsko-Pomorski Festiwal Tańca w Paterku – dzień pierwszy (zdjęcia)

W dniach 10-11 listopada 2019 roku w Paterku odbywa się V. Kujawsko-Pomorski Festiwal Tańca. Podczas pierwszego dnia festiwalu miał miejsce Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz Kujawsko-Pomorska Liga Taneczna.

Hala Widowiskowo-Sportowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku zmieniła się w arenę zmagań tancerzy z całej Polski. W pierwszym dniu festiwalu, na parkiet wyszło  157 par. Uczestnicy reprezentowali kluby sportowe między innymi z Bydgoszczy, Krakowa, Gdyni, Płocka, Elbląga, Sopotu, Nowego Sącza, Warszawy, Koszalina, Ostrołęki, Lubina, Inowrocławia, Więcborka, czy Chojnic.

Głównymi organizatorami turnieju są Uczniowski Klub Sportowy Dance Academy,  K-P Związek Tańca,  Federacja Tańca Sportowego oraz  Gmina Nakło nad Notecią. Za całość organizacji odpowiadają Radosław i Angelika Gołata.

W poniedziałek odbędą się Mistrzostwa Polski Dzieci i Juniorów Młodszych w tańcach standardowych i latynoamerykanskich oraz Akademickie Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego. Do rywalizacji zgłosiło się 128 par.

Tegoroczny festiwal po raz pierwszy otrzymał rangę Mistrzostw Polski.

zdjęcia: Zdzisław Sell