VII runda Szachowej Ligi Kujawsko-Pomorskiej

Pod patronatem Kujawsko – Pomorskiego Związku Szachowego i I LO Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbyły się rozgrywki VII rundy Szachowej Ligi Kujawsko – Pomorskiej (Ekstraliga i I Liga). To najważniejszy turniej królewskiej gry w regionie w czasie epidemii.  Grano tempem 3’+2″ w godzinach 18.00-20.00. Na liście uczestników znalazło się 16 zespołów, w których grało łącznie 61 szachistów z kilku województw. Głównymi organizatorami byli ponownie Mikołaj Włoch i Piotr Szybowicz.
Do rywalizacji stanęły dwie drużyny z gminy Szubin, które grały w I Lidze. Zespół I LO Szubin I zajął II miejsce i tym samym awansował do Ekstraligi. Wyniki indywidualne: Alan Jagodziński – 44 punkty, Dariusz Wargulec – 38 punktów, Olaf Jagodziński – 32 punkty, Piotr Szybowicz – 28 punktów. Łącznie ekipa I LO Szubin I wywalczyła 142 punkty. Na VI miejscu w I Lidze uplasował się zespół I LO Szubin II w składzie: Jerzy Białas – 31 punktów, Adam Jagodziński – 17 punktów, Konrad Hilscher – 12 punktów, Mariusz Beczyński – 8 punktów. Dorobek drużyny to 68 punktów. W kategorii indywidualnej na III miejscu znalazł się Alan Jagodziński. Lista  medalistów w I lidze: PKS Wiatrak Bydgoszcz –  144 punkty, II miejsce I LO Szubin I – 142 punkty, III miejsce UKS OPP Dom Harcerza Toruń – 117 punktów. Te trzy zespoły awansowały do ekstraligi.
Po raz szósty w Ekstralidze zwyciężyła ekipa BKS Chemik Bydgoszcz (157 punktów) w składzie: Karol Kacprzak, Kacper Kacprzak, Mateusz Budnik, Mikołaj Włoch. Na II miejscu uplasowała się drużyna z oryginalną nazwą Kapitan Koks (102 punkty) – Jan Wojdak, Marcel Butyrowski, Zuzanna Szeląg, Krzysztof Raczyński, a III miejsce wywalczył zespół Royal Chess Bydgoszcz (83 punkty) – Przemysław Szmidt, Mariusz Darowicki, Szymon Mioduszewski, Szymon Wiśniewski.   Ekstraligę musiały opuścić trzy ostatnie teamy: Prezes Team, OTSz Ostrów Wielkopolski i pauzujący w tej rundzie UKS Smecz Konin. Klasyfikacja indywidualna w ekstralidze – I miejsce Mateusz Budnik (BKS Chemik Bydgoszcz) – 46 punktów, II miejsce Krzysztof Raczyński (Kapitan Koks) – 44 punkty, III miejsce Kacper Kacprzak (BKS Chemik Bydgoszcz) – 43 punkty, IV miejsce Mikołaj Włoch (BKS Chemik Bydgoszcz) – 36 punktów, V miejsce Jan Wojdak (Kapitan Koks) – 35 punktów.