W nagrodę za wysokie wyniki w nauce!

Na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Dyrektora oddziału Gdańskiego Instytutu Pamięci Narodowej prof. Mirosława Golona delegacja naszej Szkoły w osobach: Dyrektor Katarzyny Kluczyńskiej, nauczyciela Marcina Lisieckiego oraz tegorocznych stypendystek Prezesa Rady Ministrów: Agaty Szarwark i Zuzanny Wiejaczka wzięła udział w Koncercie „Tryptyk Niepodległa” w wykonaniu laureata The Voice of Poland Krzysztofa Iwaneczko, który odbył się 20 stycznia 2020 r. w Sali Manru Opery Nova w Bydgoszczy.

Koncert ten, to niezwykła muzyczna opowieść i dążeniach do Niepodległości w wyjątkowej multimedialnej oprawie oraz trzech aktach.

Zaprezentowano między innymi utwory muzyczne do tekstów wybitnych polskich poetów: Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Karola Ujejskiego, Cypriana Kamila Norwida.

Blisko półtoragodzinny koncert, w którym wzięliśmy udział, stanowił jeden z elementów obchodów 100 rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski i swoim patronatem w Stulecie Odzyskania Niepodległości objął prezydent Andrzej Duda.

Podczas powitania zaproszonych gości wymieniono również reprezentację naszej Szkoły, która od lat angażuje się w różne przedsięwzięcia organizowane przez Instytut Pamięci Narodowej, jak coroczny udział naszych uczniów w Bydgoskim Teście o Żołnierzach Wyklętych, udział w projektach dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych, udział w konferencjach i seminariach naukowych odbywanych na terenie Polski i poza jej granicami.

Krótkiego wprowadzenia w tematykę koncertu dokonał prof. Mirosław Golon, przybliżając atmosferę czasów, gdy Polski nie było na mapach świata.

Delegacji naszej Szkoły towarzyszyła również absolwentka Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, tegoroczna stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego Monika Lisiecka, która od samego początku uczestniczy w corocznych edycjach Bydgoskiego Testu o Żołnierzach Wyklętych.

Czujemy się zaszczyceni i wyróżnieni faktem, że podejmowane przez nas działania w mniejszym bądź większym stopniu zostają zauważone na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Marcin Lisiecki