Wągrowiec: Groźne zderzenie trzech aut po policyjnym pościgu

Wczoraj, 18 listopada 2022 roku o godzinie 10:15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Policji, z informacją, że w trakcie policyjnego pościgu doszło do wypadku na skrzyżowanie DW 196 z ulicą Rogozińską w m. Skoki

 Po przyjeździe zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że zderzyły się trzy samochody osobowe blokując całkowicie przejazd na skrzyżowaniu DW 196. Na miejscu obecni policjanci. Kierujący Działaniami Ratowniczymi uzyskał informację od policjanta, że przed zdarzeniem odbywał się pościg policji, za pojazdem marki Volkswagen Polo, którym podróżowały trzy osoby.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym z Volkswagena, z których jedna próbował oddalić się z miejsca zdarzenia przed przybyciem straży co uniemożliwiła policja. Trzecia osoba podróżująca VW Polo nie wymagała pomocy medycznej. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego podjął decyzję o przetransportowaniu dwóch poszkodowanych do szpitala, transport poszkodowanych odbył się w asyście policji. Kierowcy pozostałych pojazdów uczestniczących w zdarzeniu nie wymagali pomocy medycznej.

We wszystkich pojazdach uczestniczących w zdarzeniu strażacy odłączyli akumulatory, a po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policję dokonano neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz usunięto rozbite pojazdy ze skrzyżowania.

Na czas prowadzonych  działań na drodze wojewódzkiej nr 196 oraz drogach przyległych wprowadzono ruch wahadłowy.

W działaniach udział brały zastępy PSP i OSP.

opracowanie: ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu
zdjęcia: mł. kpt. Arkadiusz Wojtkowiak , JRG Wągrowiec;  dh Adam Świątek , OSP Skoki