Wągrowiec: Kierowca bmw zginął na miejscu

W sobotę, 2 października 2021 roku kilka minut po godzinie 17:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Długa Wieś, gmina Wągrowiec.

Po dojeździe straży pożarnej na miejsce wypadku okazało się, że w zdarzeniu udział brały dwa pojazdy osobowe. Jak ustalił Kierujący Działaniami Ratowniczymi, kierowca BMW uderzył z zaparkowany na poboczu drogi pojazd osobowy w wyniku czego pojazdy zostały wyrzucone poza drogę na prywatną posesję. Obecna na miejscu załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdziła brak oznak życiowych kierowcy BMW oraz podjęła decyzję o odstąpieniu od medycznych czynności ratunkowych, że względu na liczne obrażenia.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na prośbę policji oświetlono teren działań na czas przeprowadzenia czynności prokuratorsko dochodzeniowych.

Po zakończeniu czynności przez prokuratora oraz technika policji i lekarza strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wydobyli zwłoki z pojazdu.

opracowanie: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu
zdjęcia: st. ogn. Krzysztof Rożek, KP PSP w Wągrowcu