Wakacje z kulturą

Marszałkowskie instytucje kultury czekają na gości. Biblioteki, muzea i ośrodki pracy twórczej przygotowały warsztaty, spotkania i także zajęcia skierowane do dzieci i dorosłych.

Zapraszam do naszych instytucji kultury, które również w wakacje oferują mieszkańcom ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu – zachęca marszałek Piotr Całbecki

„Kolorowe lato w galerii” to propozycja Galerii i Ośrodka Pracy Twórczej w Toruniu. W lipcu i sierpniu w Rynku Nowomiejskim i w Młynie Kultury odbędą się zajęcia plastyczne do dzieci od 5 do 15 roku życia. Obowiązują zapisy. Harmonogram spotkań na stronie internetowej Galerii Dziecka.

Bogatą ofertę na wakacje przygotowała również Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy. Podczas wakacji w bibliotece głównej i filiach odbędą się cykle zajęć edukacyjnych, literackich i plastycznych, a także seanse filmowe. Z wakacyjną ofertą można zapoznać się na stronie internetowej biblioteki.

Ciekawe propozycje oferują też Książnica Kopernikańska i jej filie. Mediateka w Młynach zaprasza na orientalne wakacje. To cykl warsztatów kulturalnych i  literackich poświęconych krajom Bliskiego Wschodu. Mediateka Raszei zamieni się w średniowieczny zamek. Uczestnicy wakacyjnych spotkań poznają średniowieczne rzemiosło, rycerskie obyczaje i uzbrojenie.

Wakacyjne warsztaty twórcze to propozycja Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury.

„Wakacje wśród wystaw” to tytuł cyklu rodzinnych warsztatów organizowanych przez Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Program spotkań na stronie internetowej muzeum.

Samorząd województwa prowadzi 16 instytucji kultury, które oferują szeroki repertuar propozycji na wakacje.

 

Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Galeria Dziecka fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP