„Wakacje z tenisem 2019” – udana letnia przygoda dzieci z tenisem ziemnym dzięki wsparciu Powiatu Nakielskiego…

Na korcie tenisowym w Kcyni przy ulicy Poznańskiej odbyło się podsumowanie dwutygodniowych zajęć tenisowych z dziećmi w ramach projektu realizowanego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nakle nad Notecią. W zajęciach tenisowych wzięło łącznie udział 16 uczestników podzielonych na trzy grupy wiekowe: grupa zielona to 4-5 latkowie ćwiczący w ramach ”przedszkola tenisowego”, grupa niebieska to 6-8 latkowie i grupa czerwona to dzieci w wieku 9-10 lat. Podsumowania akcji letniej dokonał prezes Kcyńskiego Stowarzyszenia Tenisowego „Nasz Kort” w Kcyni Maciej Krzyżanowski. Prezes podziękował wszystkim dzieciom i ich rodzicom za wytrwałość w zajęciach, świetną wspólną zabawę i rozwijania zainteresowań sportowych wśród uczestników. Okres wakacyjny w tym roku jest szczególnie długą przerwą od nauki a oderwanie dzieci od wielu „multimedialnych pochłaniaczy czasu” jest trafnym przedsięwzięciem kcyńskiego stowarzyszenia tenisowego.

Na wszystkich uczestników ostatniego spotkania w ramach akcji „Wakacji z tenisem” czekało wiele atrakcji: smaczne ciasto ufundowane przez kcyński oddział „Cukierni-Piekarni Grochola”, lody ufundowane przez firmę „ROKA” w Kcyni, pizza margherita, capriciosa i pepperoni, słodycze i napoje. Po wspólnej biesiadzie odbyło się wręczenie statuetek i drobnych upominków wszystkim dzieciom uczestniczącym w akcji letniej. Następnie odbyła się ostatnia wspólna i ulubiona zabawa wszystkich dzieci „Murarz”, a po niej dzieci mogły przejechać się kabrioletem wokół stadionu.

Letnia akcja „Wakacje z tenisem 2019” została sfinansowana z środków Powiatu Nakielskiego ramach projektu „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminy Kcynia w roku 2019”.

W tym miejscu kierujemy serdecznie podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie akcji w szczególności: Zarządowi Powiatu Nakielskiego, p. Weronice Topolewskiej z firmy – „GROCHOLA”, p. Izabelli Witczak z firmy „ROKA” oraz wszystkim wolontariuszom z Kcyńskiego Stowarzyszenia Tenisowego „Nasz Kort” w Kcyni. Zapraszamy Państwa do obejrzenia fotogalerii.

Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz kort” w Kcyni