Walentynki w Przedszkolu ,,Donald”

14. lutego obchodzony jest Dzień Świętego Walentego zwany przez wszystkich Walentynkami. Jest to okazja do okazywania sobie uczuć, takich jak: miłość, szacunek, dobro, a także powód do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Właśnie tego dnia dzieci z Przedszkola „Donald” w Nakle nad Notecią miały okazję uczestniczyć w zabawach tematycznych i pogadankach poświęconych temu świętu.

Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowo – tanecznych   z użyciem serduszek, takich jak np. „Taniec baloników”, czy „Serduszkowy taniec przyklejaniec”. Przedszkolaki wzięły udział w rozmowach poświęconych walentynkowym zwyczajom, poznały historię tego święta i tradycję jego obchodzenia a także postać Świętego Walentego oraz jego zasługi względem innych. Nasi mali milusińscy wyjaśnili sens znaczenia słowa „miłość” i „szacunek” względem rówieśników oraz najbliższych członków rodziny.

Dzieci wykonały piękne prace plastyczne za pomocą różnych technik. Wykorzystano do nich serduszka różnego typu. I tak powstały piękne prace, takie jak: „Walentynkowe zwierzaki”, „Walentynka w kształcie serduszka”, „Laurka dla rodziców”.

Wykonano kartę pracy, która polegała na połączeniu w pary takich samych serc.

Dzieci poznały także bajkę o „Czerwonym Kapturku” oraz ułożyły historyjkę obrazkową temu poświęconą.

Ogromną niespodzianką dla przedszkolaków z grupy 5 – latków były przygotowane przez Panie „Walentynkowe muffinki” . Dzieciom bardzo smakowały te słodkości.

Nasi mali milusińscy brali udział w zabawie integracyjnej „Moja Walentynka”. Przekazując sobie czerwone serce stwierdzały, dlaczego wybrały daną osobę i za co ją lubią lub kochają.

Z okazji tego święta babcia jednej z dziewczynek przyniosła dla dzieci walentynkowe słodycze.

Tego dnia przedszkole odwiedził też teatrzyk ,,Okrzyk Radości” prezentując przedstawienie zatytułowane ,,Czerwony Kapturek” ,podczas którego do poszczególnych ról wybierano dzieci, które asystowały przy opowiadaniu treści i śpiewaniu piosenek. Dało to dzieciom powód do radości.

Na koniec dnia przedszkolaki otrzymały słodkie niespodzianki w postaci walentynkowych serduszek i dyplomów. Pełne pozytywnych wrażeń opowiedziały rodzicom o tym magicznym święcie.

mgr J. Szatlach