Warto przemyśleć, gdzie inwestujemy nasze oszczędności

Wiele osób zastanawia się, gdzie zainwestować oszczędności, by mieć z tego zysk. Różne firmy oferują tego typu usługi, jednak policjanci apelują o rozsądne podejście do tematu i przed przekazaniem swoich oszczędności nieznanym osobom, dokładne przemyślenie swoich decyzji.

Wiele podmiotów oferuje usługi polegające na pomnażaniu przekazanych im pieniędzy ze sporym zyskiem. Jednak zdarza się, że nasze oczekiwania są zgoła odmienne od sytuacji, jaka może nas spotkać.

Przykładem transakcji, która nie spełniła oczekiwań i nie przyniosła spodziewanych zysków może być przypadek mieszkanki powiatu nakielskiego, która po podjęciu decyzji o zainwestowaniu swoich oszczędności, nawiązała kontakt z firmą oferującą tego typu usługi za pośrednictwem Internetu. Wpłacane przez pokrzywdzoną systematycznie pieniądze miały się zgodnie z zawartą umową pomnażać, jednak rzeczywistość okazała się inna. Firma przyjęła pieniądze pokrzywdzonej, jednak nie wypłaciła żadnych zysków, a po żądaniu zwrotu zainwestowanej gotówki, nie oddała powierzonego jej wkładu.

Policjanci apelują, aby w każdym przypadku dobrze rozważyć w jaki sposób planujemy zainwestować naszą gotówkę i czy planowane inwestycje są bezpieczne.  

podkom. Justyna Andrzejewska – Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

zdjęcie ilustracyjne