Weekend z kulturą

137

Trwające Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego zbiegło się w czasie z niemalże pełnym odmrożeniem kultury. Jest to zatem dobra okazja, by sprawdzić, jakie propozycje na ten weekend przygotowały nasze jednostki kultury.

W Operze Nova w Bydgoszczy ponownie będzie można obejrzeć „Szepty i cienie” Jacka Przybyłowicza. Sobotnią, stacjonarną, premierę zaplanowano na godzinę 19:00. W niedzielę drugi spektakl o godzinie 18:00. Widzowie, w końcu, będą mieli okazję poczuć niepowtarzalny klimat opery. Bilety oraz więcej informacji o spektaklu stronie placówki.

W najbliższy weekend na deskach Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprezentowany zostanie spektakl „Zemsta” w reżyserii Pawła Paszty. Sobota (12 czerwca 2021 roku) to również ostatni dzień międzynarodowego festiwalu Kontakt, w tym dniu teatr zaprasza na pokaz festiwalowy „Testamentu Marii”, premierę zaplanowano tydzień później. Więcej informacji o spektaklu i festiwalu na stronie internetowej

W niedzielę o 20.30 w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy obejrzymy najnowszą odsłonę sztuki „Dobry Wieczór Kawalerski, czyli na drugą nóżkę”. Twórcy zapewniają, że w swoim przedstawieniu podążyli za zmieniającymi okołoweselnymi trendami. Widzów z pewnością czeka wspaniała zabawa. Więcej informacji o spektaklu i biletach na stronie.

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na premierę komediowego musicalu „Friends: The Musical Parody”. Pierwsza, polska realizacja tego popularnego musicalu będzie miała miejsce już jutro o godzinie 19:00. Kolejne spektakle w sobotę o 14:00 oraz w niedzielę o 19:00. Bilety i więcej informacji na stronie internetowej.

Na premierę spektaklu „Wyścigi” zaprasza Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Przedstawienie realizowane będzie przez Teatr Kołowrotek, z gościnnie wystąpi również Teatr Witraż z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy. Więcej informacji na stronie placówki.

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza dziś na VI ogólnopolski konkurs pianistyczny „Solo i w duecie”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury oraz Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Kowalewie Pomorskim. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie Szafarni.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcie: Spektakl „Szepty i cienie”, fot. Andrzej Makowski dla Opery Nova w Bydgoszczy