Wernisaż prac Weroniki Dyląg w Muzeum Ziemi Krajeńskiej

Wczoraj, 11 stycznia 2023 roku w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią odbył się wernisaż prac malarki Weroniki Dyląg pochodzącej z Nakła nad Notecią pt. „Formy nieoczywiste”. Jest to kolejna ekspozycja z cyklu Artyści nakielscy – prezentującego twórców pochodzących lub związanych z Nakłem nad Notecią. Autorkę oraz przybyłych powitał Tomasz Pasieka dyrektor muzeum.

Artystka tak napisała o swojej wystawie: W Muzeum Ziemi Krajeńskiej na początku roku odbędzie się wystawa moich prac. Muzeum to ma szczególne dla mnie znaczenie. Jest to miejsce, w którym stawiałam swoje pierwsze kroki w drodze do malarstwa. To pierwsze doświadczenia z rysunkiem pastelami, farbami olejnymi i pracą na płótnie.

Nazwa wystawy „Formy nieoczywiste” nawiązuje nie tylko do naszej podświadomości, pozytywnych emocji i ich znaczenia dla naszego zdrowia psychicznego, ale także do techniki, którą stosuję, w ramach której powstaje swego rodzaju „składanie farby”.

Weronika Dyląg jest graficzką komputerową mieszkającą w Warszawie. Jej prace wykonywane są głównie w technikach pouringowych z użyciem farb akrylowych w intensywnych kolorach. Inspirację do swoich prac czerpie z twórczości Yago Hortal, Nicolaos Schizas, Orlandy Bloom, Lauren Mycroft czy Jana Kalab. Jej prace skupiają się głównie na tematyce psychologicznej oraz na interakcjach socjalnych. Jej prace wystawiane były w ramach wystaw grupowych w Genewie, Madrycie, Brukseli, Mediolanie, Monako. Reprezentowana przez galerię Monat oraz Azur z Madrytu.

tekst: MZK w Nakle nad Notecią

zdjęcia: Dariusz Wojciechowski