Więcbork: XXV Wieczór Seniora inny niż wszystkie

Dnia 3 października br. w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury odbył się jubileuszowy XXV Wieczór Seniora nad którym Honorowy Patronat objął Burmistrz Więcborka Pan Waldemar Kuszewski. Organizatorem i pomysłodawcą Wieczoru Seniora od samego początku jest Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów – Zarząd Rejonowy w Więcborku.

Sytuacja epidemiczna związana z koronawirusem uniemożliwiła przeprowadzenia spotkania z seniorami z naszego regionu tak hucznie jak w poprzednich latach. Było skromniej, ale równie uroczyście.

Spotkanie poprowadziła Przewodnicząca PZERiI w Więcborku Pani Zofia Najdowska, którą wspierały koleżanki z zarządu. Na samym początku na scenę wkroczyły dzieci ze Szkoły Tańca Natural prowadzonej przez Panią Sandrę Pasiekę i Pana Artura Kozara oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Więcborku, które swoimi występami uświetniły spotkanie.

Tradycyjnie Wieczór Seniora był okazją do uhonorowania przyjętych w nowe szeregi seniorów, wyróżnienia zasłużonych oraz najaktywniejszych członków, Złotych Jubilatów. Zarząd PZERiI w Więcborku podziękował również osobom i instytucjom wspierającym ich działalność oraz uhonorował tytułem Seniora Roku Pana Jana Szylkę, który otrzymał statuetką Sowy.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odznaczono Złotych Jubilatów: Państwa Teresę i Floriana Sterlingów z Więcborka oraz Państwa Danutę i Jerzego Poznańskich z Runowa Krajeńskiego.

Katarzyna Włodarczak – UM Więcbork